Olivier Leflaive - Saint Aubin 1er Cru Remilly 2022 0,75 l
Kód: 501122Detailní popis produktu
Saint-Aubin 1er Cru En Remilly – styl a zrání
Olivier Leflaive Saint-Aubin 1er Cru En Remilly 2022 pochází z prestižního climat En Remilly, často přirovnávaného k velkým polohám sousedního Puligny. 100 % Chardonnay zde získává mimořádnou energii, mineralitu a finesu. Vinifikace probíhá v dubových sudech s bâtonnage a zráním na jemných kalech, které vínu dodávají texturu, hloubku a harmonii. Ročník 2022 spojuje zralost ovoce s přesností kyseliny a terroirovým charakterem.
Burgundsko – chuťový profil a párování
Aromatika se rozvíjí do tónů citrusů, bílých broskví, hrušek a akátových květů, doplněných o briošku, lískový oříšek a křídovou mineralitu. Chuť je napjatá, vrstevnatá a precizně strukturovaná, s jemnou krémovostí, živou kyselinou a dlouhou minerální perzistencí. Skvěle doprovodí humra, svatojakubské mušle, ryby v beurre blanc, drůbež i vyzrálé kozí sýry. Podávejte při 11–12 °C.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Víno |
|---|---|
| ? Styl Vína: | Bílé |
| ? Ročník: | 2022 |
| ? Formát láhve: | 0,75 l – Standardní láhev |
| ? Obsah cukru: | Suché |
| ? Země původu: | Francie |
| ? Odrůdy hroznů: | 100 % Chardonnay |
| Vinifikace: | Fermentace v dubových sudech, částečně nových, s bâtonnage a malolaktickou fermentací |
| Původ hroznů: | 1er Cru En Remilly |
| Zrání: | 12 měsíců |
| Výrobce/značka: | Olivier Leflaive |
| Alkohol: | 13,0 % vol. |
| Alergeny: | obsahuje siřičitany |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Olivier Leflaive – Burgundsko ve své nejjemnější podobě
Olivier Leflaive je renomovaný burgundský négociant-výrobce se sídlem v Puligny-Montrachet, který kombinuje vlastní vinice s výběrem kvalitních hroznů od více než 100 prověřených pěstitelů v Côte de Beaune, Côte Chalonnaise i Chablis. Portfolio je známé především svými elegantními Chardonnay, doplněnými cílevědomě stylovanými Pinot Noiry a Aligoté.
Vína Olivier Leflaive představují čistotu, minerální jas a jemnou texturu, s vyváženou prací s francouzským dubem a terroir-orientovaným přístupem k vinifikaci. Chardonnay jsou často jemná a dlouhověká, od odrůdových Bourgogne blanc až po prestižní Premier a Grand Cru cuvée.
Dnes dům vlastní zhruba 17 ha vinic a produkuje velké množství vín z různých appellací, přičemž Chardonnay tvoří většinu produkce. Hospodaření se zaměřuje na citlivou a udržitelnou vitikulturu, která maximalizuje výraz terroiru s minimálním zásahem.
