de Venoge - Grand Vin des Princes - Blanc de Blancs 1993 0,75 l

Kód: 141293T
Neohodnoceno
10 688 Kč
Skladem

Kategorie: Champagne

Odrůdy hroznů: 100 % Chardonnay

Oblast: Montagne de Reims, Vallée de la Marne a Côte des Blancs

Klasifikace: -

Obsah cukru: Brut Millésimé

Objem: 0,75 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Grand Vin des Princes 1993 je prestižní vintage Blanc de Blancs z pečlivě vybraného Chardonnay z Grand Cru Côte des Blancs. Po sedmiletém zrání na kalech odhaluje aroma medu, toastu, lískových ořechů, sušeného ovoce a citrusové svěžesti. Získal 95 bodů od Wine Spectator.“

OCENĚNÍ: 95 bodů – Wine Spectator, symbolická hvězda– Guide Hachette des Vins

Párování: Je ideální k foie gras, humru, čerstvým ústřicím, tartarům z bílé ryby i vyzrálým sýrům – skvost pro slavnostní menu nebo sběratelskou vitrínu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne Trezor
? Styl Champagne: Blanc de Blancs
? Ročník: 1993
? Formát láhve: 0,75 l – Standardní láhev
Odrůdy hroznů: 100 % Chardonnay
Ročník: 1993
Objem: 750 ml
Obsah cukru: Brut Millésimé
Dozáž: cca 6–8 g/l
Vinifikace: kvašení v nerezových tancích
Zrání: Minimálně 7 let
Zrání po degoržování:
Alkohol: 12,0 % vol.
? Země původu: Francie
Obsahuje oxid siřičitý:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Champagne De Venoge – noblesa z Épernay od roku 1837


Champagne De Venoge je historický champagne dům založený v roce 1837 Henri-Marcem de Venoge. Dnes sídlí na slavné Avenue de Champagne v Épernay, která patří mezi nejvýznamnější místa regionu Champagne.


Champagne De Venoge jsou známá svou elegancí, jemným perlením a dlouhým zráním na kalech. Vinařství používá pouze hrozny z prvního lisu a pracuje s nízkou dosáží, aby vynikl charakter terroiru. Mezi nejznámější cuvée patří Cordon Bleu, Cuvée des Princes a ročníkové champagne, která jsou ceněna pro svou vyváženost, komplexnost a aristokratický styl.

LOGO de Venoge pruhl.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz