Delamotte - Blanc de Blancs Millésimé 2014

Odrůdy hroznů Chardonnay: 100%

 

Skladem
Kód: 230214
2 690 Kč
Kategorie: Delamotte
750 ml:

 

Každá vesnice má svůj vlastní styl. 

Le Mesnil-sur-Oger (20%): kyselost, čistota a křídová minerálnost. Avize (20%): rovnováha a struktura. Oger (20%), teplo, tělo a velkorysost. 

Cramant: kouřová mineralita. Chouilly: robustnost a délka. A konečně, Oiry: kyselost a zaoblení. Abychom zopakovali hudební analogii, každé teritorium má své vlastní skóre, a když se hrají společně a vytvářejí Delamotte Blanc de Blancs 2014, každé z nich je slyšet samo o sobě. Nechá se zrát déle než šest let. Ne moc, vzhledem k síle tohoto vína. Jeho bohatství se rovná jen jeho koncentraci, a přesto zůstává na nohou lehký. Může to být dokonce velkorysé ... Taková je svrchovaná elegance vína se stárnoucím potenciálem!

 

Ve sklenici to okamžitě ukazuje svou netrpělivost. Jemné, tenké a živé bubliny rychle vytvoří elegantní bledě zlatou korunku v horní části sklenice. Na nose vydává neodolatelný pocit svěžesti. Vůně citronu, anglických bonbónů a liči spolu s náznakem bílých květů se vznášela ze skla. Na patře je krémová a ostrá a prodlužuje ji dlouhá minerální povrchová úprava, přerušovaná hořkou pomerančovou kůrou.

Zpět do obchodu