de Venoge - Princes Dárkové balení

 

 

Skladem
Kód: 14016
9 750 Kč
Kategorie: Champagne

Dárkové balení ve tvaru krabice na klobouky obsahuje 3 lahve Vintage Princes. Lahev Princes Blanc de Blancs, lahev Princes Rosé a lahev Princes Blanc de Noirs. Dárková krabice je i praktická díky šňůrce, přepravování lahví je snadnější. 

 

3 x 750 ml

Všechny tři lahve mají elegantní vzhled ve tvaru karafy, ta odkazuje na křišťálové lahve používané šlechtou 20. století k dekantaci.

 

Cuvée Princes Blanc de Blancs z Maison de Venoge je luxusní nektar vyrobený výhradně z Chardonnay z Premiers a Grands Crus (Mesnil sur Oger, Trépail). Velmi svěží, skvěle doplní aperitiv nebo lehký předkrm.

Barva, bledě zlatá, nabízí jemné zelené odlesky, kterými procházejí jemné krémové bublinky.

První vůně, velmi příjemná, představuje tóny bílých květů a citrusových plodů. Tato vynikající svěžest je zvýrazněna elegantní mineralitou.

Útok na patro je upřímný a překypující svěžestí. Najdeme stejné ovocné a květinové vůně překryté tóny kandované broskve, charakteristické pro Chardonnay.

Tento výjimečný ročník má krásné napětí, které naznačuje dobrý potenciál stárnutí.

 

Cuvée Princes Rosé je bohaté a minerální šampaňské, které si skvěle vychutnáte jako aperitiv nebo jako doprovod k lososovi. Vyrobeno z Pinot Noir z Montagne de Reims, stejně jako vybraných pozemků z obce Riceys, nabízí mineralitu, komplexnost a bohatost.

Barva, světlá a jemná růžová, nabízí elegantní malinové odlesky, které jsou umocněny jemnými krémovými bublinkami.

Nos je explozí čerstvého červeného ovoce. Vůně jahod a červeného rybízu jsou zvýrazněny krásnými citrusovými tóny, jako je čínské pomelo a pomerančová kůra.

Chuť je lehká a vzdušná. Příjemné ovocné vůně doprovázejí četné pronikavé bublinky, které poskytují buket uhasící žízeň.

 

Blanc de Noirs z Cuvée Princes je plné, kulaté a strukturované šampaňské, které se hodí k rybám, bílému masu (drůbež, telecí) nebo dezertům ze sušeného ovoce (lískové ořechy, vlašské ořechy). Vyrobeno výhradně z Pinot Noir, pochází z manželství premiérů a Grands Crus z Montagne de Reims (Verzy a Verzenay) s výběrem zápletky z obce Riceys.

Světle žlutá barva je zdobena přepychovými zelenými a stříbrnými odlesky, které na patře oznamují dobrou svěžest.

Nos je velmi aromatický. Velmi ovocné, má aroma čerstvého červeného ovoce (černý rybíz) s příjemnou svěžestí díky základní mineralitě.

Chuť se vyznačuje elegantní vínovostí, která nijak nemění její lahodný lesk.

Zpět do obchodu